A világ nyolcadik csodájának tartott, 5x5 kilométeres kiterjedésű, 800 focipálya nagyságú, 17 levelű pálma formájú mesterséges szigetre, a Jumeira Pálmára taxival mentünk.

Az út fölött húzódó monorail - egysínű vasút – viaduktja alatt, és sárgára festett, bérkaszárnyákra emlékeztető szörnyűségek között haladunk az ökológiai rémálom csúcsa felé. A taxink minden elágazás előtt lefékez, és nagyot zökken az „éjszaka lovagjainak” kitűnő szórakozást nyújtó fekvőrendőrön. Nem épp leányálom minden nap bevezetni a városba.

A pálma csúcsán a moszkvai Lomonoszov egyetem és a bukaresti Scinteia ház(asság) frigye, a rózsaszínre festett Atlantis szálloda magaslik.

A tizenhatodik pálmaág partjáról látszanak a 300 műszigetből kialakított Univerzum és a Világ formájára kialakított szigetcsoport körvonalai, Dubai felhőkarcolói, és Dubai jelképe, a 320 méter magas Burj al Arab szálloda.

Az arab vitorlás hajó formáját kölcsönző Burj al Arab – magyarul Arab Torony - hét csillagjával és a (kétszintes) szobák árával világelső. A napi 1000 eurót meghaladó árban benne foglaltatnak a 24 órán át rendelkezésre álló lakáj szolgáltatásai is.

A 27-ik emeletből ”kilógó” Muntaha étterem 200 méterrel a tenger felett lebeg. Az átellenes oldalon levő helikopter-téren felállított teniszpályán teniszezett a reklám kedvéért Federer és Agassi.

Akinek nem nyomja a zsebét 1000 euró az telefonon bejelentkezhet egy wellness kúrára (potom 200 euró), ebédre az ázsiai ételeket kínáló Junsui étterembe (60 euró), vagy ötórai teára a világ legmagasabb átriumában (60 euró).

Mivel egyik megoldást sem találtam kecsegtetőnek, inkább megmártóztam a Perzsa-öböl langyosmeleg vizében.
Utolsó kommentek