Svéd-norvég határincidens
Militáns norvég nacionalisták, az elmúlt ősz folyamán elloptak egy részt Svédországból. A “165-B” jelzésű határkövet egyszerűen felemelték, és 96 méterrel beljebb vitték Svédországba, ezzel új határt húzva a két ország között.
A tetteseket minden bizonnyal azok között kellene keresni, akik továbbra sem ismerik el az 1645-es Brömsebro-i békét, és nem állnak el attól a követelésüktől, hogy Jämtland és Härjedalen tartományok “újraegyesüljenek” Norvégiával.
A változást útmunkások vették észre, akik töprengés nélkül nekiveselkedtek, és az eltulajdonított országrészt visszaszolgáltatták a jogos tulajdonosnak.
Tüntetés a jobb időjárásért
Hasvikban (Norvégia) hóviharral dacoló tömeg vonult a falu főutcájára. A menetet egy hóeke vezette, mögötte szorosan összefogózva a falu tekintélyes polgárai csúszkáltak. A meg-megújuló szél ide-oda csapkodta az üggyel-bajjal kifeszítve tartott vászoncsíkot, melyen a felirat egyértelműen jobb időjárást követelt.
Az Észak-Norvégiában hetek óta tomboló ítéletidő késztette a máskülönben türelmesnek kikiáltott norvégokat az elkeseredett lépésre.
Illatterápia a munkahelyen
Bizonyított tény, hogy egyes illatok a munkakedvre növelő hatást gyakorolnak, míg mások épp az ellenkező hatást váltják ki. Amíg a citrom illata növeli a termelékenységet, addig a levendulától a maradék munkakedv is elpárolog. A japán Kaijama Corporation cég helyiségeibe egy idő óta, a légkondicionáló berendezés segítségével, citrom és fenyő aromát pumpálnak. Az előbbi felfrissíti a dolgozókat, míg az utóbbi a kikapcsolódást segíti elő. Persze csak rövid ideig, mert utána megint a citromon a sor.
Tapsvihar a takaró alatt
Doris Brooker, amerikai pszichológus a hálószobára is kiterjesztette azt a gyakorlati észrevételből származó szabályt, mely szerint az önbizalom szárnyakat ad: a férfiak is sokkal jobb szeretőkké válnak, ha a partnerük tetszését nyilvánítja - például megtapsolja - az aktus után.
- A legjobb hatást hangos bravózással lehet elérni. - Állapítja meg Brooker asszony, aki ugyanakkor óva int a túlkapásoktól. - Ne felejtsük el azt, hogy túl lelkes tapsunk esetleg ráadást eredményezhet!
Vigyázzunk a mozdulatainkra
Alan Rennie, skót orvos felmérése meglepő eredményre vezetett: amíg a szívbetegek tíz perc alatt körülbelül száz-száztíz karmozgást végeznek, addig az egészséges kisérleti alanyok alig 10-20-at. Rennie szerint már az is megterheli a szívet, hogy ülés közben a tarkónkra helyezzük a kezünket. Nem beszélve a plafonfestésről vagy a függöny felszereléséről.
Aki sokat hadonászik, joggal számíthat arra, hogy az utolsó mozdulatával a szívéhez kap.
Forrás: Sarki Szél Távirati iroda. Szemelvények az 1997-es év híreiből.
Utolsó kommentek