avagy mi minden lehet a mirelit lasagneban, hogyha egy lovat el lehet rejteni benne?
A lóhús-gate - a hamisan felcímkézett mirelit lasagne-készítmények - valóságos rémhír-cunámit okozott. Pedig a lóhús emberi fogyasztásra kiválóan alkalmas. A pogány időkben halotti torok és áldozati vacsorák főfogása volt, gonosz hittérítők tették tilalomlistára. A rémhírek fele sem igaz, a pápa nem a pogány idők szokásainak visszatérte miatt mondott le. Mint ahogy az sem bizonyított, hogy nyerít, aki evett belőle.
Amúgy a minőségi lóhús drágább, mint a marhahús. Csak az darálja be a lasagneba, akinek elment az esze. Arra ott van a csirkemáj, amit azért szoktak hozzáadni, hogy zaftosabb legyen.
Időközben megállapíttatott az, hogy az elemzések nem mutattak ki emberi szervezetre káros hatású fenilbutazont az ételben, ergo a lóhús fogyasztása nem jelent kockázatot. Addigra a Findus cég már visszavont a kereskedelemből 20000 adagot, és a tervek szerint biogázt készíttet belőlük. Ahelyett, hogy ragasztottak volna rájuk egy-egy „Lóhúst is tartalmaz” cetlit.
Maradtak a kérdések: Mi mindent nyeletnek le velünk? Mi a garancia arra, hogy a szavatossági időt betartják? És mi történik az évente nyomtalanul eltűnő pacikkal? (Svédországban, ahol több a ló, mint a szarvasmarha, évente tízezerre rúg a számuk.)
Minden csoda három napig tart, a hullámok lassan elsimulnak. Egy nap aztán valaki csikóhalat talál a harcsapaprikásban... és kezdődik elölről.
"Lapzárta után" érkezett "Az Öreg" hozzászólása:
Amikor feltettem a kérdést a Mirelite-Mirsa társaság tulajdonosának, Dr. Losó József úrnak, hogy: „mi minden lehet a mirelit lasagneban?” a válasz az volt: „a MIRELIT” szó, mert, mi lasagne-t (különösen lóhússal töltve) nem gyártunk, viszont ez a márkanevünk.
Egy kis visszatekintés: 1945 –ben az APIS Rt csontfeldolgozó üzemét gyorsfagyasztott termékek gyártására alakították át, és a termékei, a Frigelite helyett a cég nevéből, mozaik szóként kialakított: „M”-ezőgazdasági, „I”-pari, „R”-észvénytársaság, „ELITE” terméke – nevet kapták.
Sajnos a „mirelit” szót Magyarországon, sokan fajtanévként kezelik, nem tudva, hogy ez egy védjegy, és a védjegyjogosult nem járult hozzá, hogy fajtanévként használják védjegyét.
Utolsó kommentek